Chorwacja - Zadar - letni obóz młodzieżowy

Chorwacja - Zadar - letni obóz młodzieżowy

CHORWACJA - ZADAR - Letni Obóz Młodzieżowy

 

TERMIN: kilka turnusów do wyboru

WIEK UCZESTNIKÓW: 13 - 18 lat

CENA: od 1845 zł

 

ZAKWATEROWANIE:

Zadar - stolica północnej Dalmacji, latem zmienia się w tętniący życiem kurort oferujący świetna zabawę! Tysiące ludzi bawi się na ulicach w rytmach dobrej muzyki. Jest to słynne „zadarskie lato”. Zaskoczą nas osiągnięcia współczesnej architektury, do najsłynniejszych należą pierwsze na świecie morskie organy, gdzie organistą jest wyłącznie natura oraz solar „Pozdrowienia dla Słońca”. Niesamowitości tych zjawisk nie da się opowiedzieć, trzeba ich doświadczyć osobiście! Dodatkowy fun zapewni nam bliskie spotkanie z leczniczym błotkiem – Ninska Laguna zaprasza!

Zachwycająca Chorwacja z krystalicznie czystą wodą, mnóstwem wysp i wysepek, wspaniałymi widokami sprawi, że zostawicie tu serce i będziecie do niej wracać

Youth Hostel Zadar - Mieszkamy w sprawdzonym międzynarodowym Schronisku Młodzieżowym w dzielnicy turystycznej Zadaru – Borik. Naprzeciwko hostelu mamy plażę. Dla chętnych centrum sportów wodnych (windsurfing, banan, spadochrony skutery i narty wodne – dodatkowo płatne).

Do dyspozycji jest recepcja, Wi-Fi, taras z barem, restauracja, dyskoteka, boiska do piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej.

POKOJE 3, 4, 5 i 6 osobowe z łazienkami. W pokojach łóżka piętrowe. Hostel zapewnia pościel, natomiast nie zapewnia ręczników.

 

WYŻYWIENIE:

FB 3 posiłki dziennie – self service

 

PROGRAM:

PLITVICKA JEZIORA (do 18 lat - 90 zł/ 20 euro, 18+ - 140 zł/ 30 euro) 

Wycieczka realizowana ostatniego dnia po wykwaterowaniu z hotelu. 

Wyjazd do Parku Narodowego Plitvice. Jest to jedno z najbardziej urokliwych i zjawiskowych miejsc w Chorwacji, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Park Narodowy obejmuje 16 jezior, które są połączone 92 wodospadami. Całodniowa wycieczka zawiera zwiedzanie jezior na piechotę oraz wycieczkę łodzią zasilaną energią elektryczną, a następnie przejażdżkę pociągiem. Czas zwiedzania to około 8 godzin. W międzyczasie przewidujemy lunch.

KORNATI - rejs statkiem (210 zł/ok. 45 euro)

Niezapomniana jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Wysp Kornati (ponad 100 wysp i wysepek). Wysokie skały (ok. 80 m), zapierające dech w piersiach krajobrazy, a na wyspach stare rybackie osiedla. Jednym z celów wycieczki jest urocza wyspa Mana z niespotykanymi klifami oraz pozostałościami filmowego miasteczka, a także dwiema pięknymi plażami z krystalicznie przezroczystą wodą. Tu zatrzymujemy się na 2 h plażowania z możliwością skoków do wody z wysokości 5-10 m pod okiem ratownika. Następnie płyniemy na wyspę Kornat, gdzie czeka na nas lunch – ryba lub mięso z grilla, do tego sałatki i owoce oraz wino (18+), sok lub woda bez ograniczeń. Po pikniku udajemy się w powrotny rejs do Zadaru, podczas którego przy odrobinie szczęścia można zaobserwować pływające wzdłuż statku delfiny. Płyniemy statkiem o nazwie „Błękitna Laguna”; początek rejsu godz. 8.00, w hostelu jesteśmy ok. 18:00.

PAKLENICA (ok. 35 euro)

Zadziwiające piękno mitycznej chorwackiej góry Velebit osiągneło swój szczyt w Parku Narodowym Paklenica. Na relatywnie małym obszarze znajdują się wyjątkowo atrakcyjne krajobrazy oraz nietknięta przyroda. Mamy tu około 150 km ścieżek i tras, od turystycznych z kanionu Wielkiej Paklenicy do jaskini Manita Peć, domu leśnego Lugarnica i domu górskiego, do górskich, które prowadzą do najwyższych szczytów góry Velebit: Vaganski Vrh (1 758 m) i Sveto Brdo (1753m). Całodzienna wycieczka prowadzi nas kanionem Velika Paklenica. Po drodze zwiedzamy podziemne tunele Bunkeri, wykopane przez dawną Jugosłowiańską Armię Ludową, a następnie malowniczymi ścieżkami podążamy w kierunku jaskini Manita Peć, której wejście znajduje się na wysokości około 550 m n.p.m. Dla wytrwałych proponujemy poszerzyć wyprawę o wizytę w paklenickim młynie oraz wejście na punkt widokowy do twierdzy Paklarić. Istnieje możliwość wyboru innego odcinka trasy wycieczki.

 NIN (ok. 10 euro)

Nin jest małym miasteczkiem, którego centrum znajduje się na niewielkiej wyspie, połączonej z lądem dwoma mostami. Miasto znane jest z rzymskich zabytków, zatoki z piaszczystą plażą i niesamowitym widokiem na góry. Dodatkową atrakcję stanowią pokłady leczniczego błota, z którego „ku zdrowotności” można korzystać. W lagunie w pobliżu wyspy znajdują się baseny w których wytwarza się sól. Przy solanach możemy zobaczyć muzeum, zakupić produkowaną tam sól, jak i zwiedzić same solany. W słoneczne popołudnie wyruszamy autokarem, zwiedzając najpierw solanę i stare miasto w Ninie. Następnie udajemy się na plażę, gdzie do kolacji korzystamy z plażowania, kąpieli morskich i błotnych.

 

HARMONOGRAM:

DZIEŃ 1: wyjazd z Poznania (obowiązkowo paszport lub dowód osobisty!). 

DZIEŃ 2: przyjazd do hostelu w godzinach porannych, pierwszy posiłek lunch, zakwaterowanie od godz.14:00.

DZIEŃ: 3-9: w trakcie pobytu odpoczywamy, zażywamy kąpieli morskich i słonecznych, bawimy się, gramy, zwiedzamy, zero nudy! Nasza najlepsza kadra wypełni Wam czas i zapewni atrakcje. W programie m.in. city game, zabawy rekreacyjno-sportowe, wyjścia „na miasto”, shopping, a także wycieczki (patrz program)

DZIEŃ 10: po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Parku Narodowego PLITVICKIE JEZIORA (obowiązkowa opłata 90 zł lub 20€), zwiedzanie parku, w międzyczasie lunch, nocny przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy.

DZIEŃ 11 przyjazd do Poznania. W godzinach popołudniowych przyajzd do Poznania.

Uwaga! Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: 

- transport autokarem LUX (AC, WC, DVD) 
- wyżywienie 3 razy dziennie
- zwiedzanie ZADARU z przewodnikiem
- suchy prowiant na drogę powrotną
- opieka opiekunów i ratownika 
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
- CD ze zdjęciami z turnusu
- pamiątkowe gadżety 

 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE: 

- suchy prowianta w drodze do Chorwacji
- obowiązkowa dopłata za wstęp do Parku Narodowego PLITVICKIE JEZIORA - 90 zł lub 20 € (lub 30 €)
- obowiązkowa opłaty klimatyczno-administracyjnej 10 €
- depozyt na komunikację miejską 8 €
- obowiązkowa kaucji zwrotna 25 €

 

UWAGI DODATKOWE:

Kaucja zwrotna w wysokości 25 € obejmuje ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników.
Uwaga! pieniądze na wycieczki, kaucję zwrotną i opłatę klimatyczno-administracyjną i depozyt na komunikację miejską opiekunowie zbierają już w autokarze, a kaucję oddają w ostatnim dniu.

Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki ok. 100 €

 

MIEJSCE WYJAZDU:

Wyjazd z Poznania, godz. 9:00 , Nowy Dworzec PKS st. 13 - 19, ul. Matyi 2.

 

PROMOCJE:

BE FIRST: za wczesne rezerwacja, do 31.03.2017: - 100 zł

RODZEŃSTWO: dla każdego z rodzeństwa: - 50 zł

PRZYJACIELE: do 31.05.2017, wszyscy przyajciele musża zapisać się tego samego dnia, na ten sam wyjazd!

przy min 4 os. dla każdego z przyjaciół: - 50 zł

przy min 6 os. dla każdego z przyjaciół: - 80 zł

przy min 8 os. dla każdego z przyjaciół: - 100 zł

OSIEMNTASTKA: dla obozowiczów z rocznika 1999: - 50 zł

 

TERMINY I CENY:

04.07 - 14.07 - 2045 zł

12.07 - 22.07 - 2045 zł

20.07 - 30.07 - 2045 zł

28.07 - 07.08 - 2045 zł

05.08 - 15.08 - 2045 zł

13.08 - 22.08 - 1945 zł

20.08 - 29.08 - 1845 zł

« Wróć
Youth Hostel Zadar Plitvickie Jeziora Kornati Kornati - skoki do wody Nin - kąpiele błotne
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line