Grecja - Attyka i Peloponez

Grecja - Attyka i Peloponez

GRECJA - ATTYKA I PELOPONEZ

 

TERMIN: kilka turnusów do wyboru

WIEK UCZESTNIKÓW: 12 - 15 lat, 16 - 19 lat

CENA: 1999 zł

 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Attyka -  zwana również Riwierą Ateńską jest chyba najbardziej znanym i najlepiej rozpoznawalnym greckim regionem o wspaniałym, śródziemnomorskim klimacie z przepięknymi krajobrazami. Jest to region będący kolebką greckiej kultury i historii, przyciągający co roku rzeszę turystów. Attykę oblewają ciepłe wody Morza Egejskiego.

Aghioi Apostoloi - malownicza miejscowość turystyczna, nad Zatoką Eubejską, położona ok. 45 km od Aten. Znajduje się tu wiele tawern i restauracji serwujących smaczną kuchnię grecką i międzynarodową. Bliskość stolicy oraz wielu ciekawych miejsc, takich jak  Korynt, Delfy, Eretria sprawiają, że jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzenia najważniejszych zabytków Grecji.

Hotel Calamos Beach *** – położony bezpośrednio przy piaszczysto - żwirowej plaży. W hotelu znajduje się recepcja, hol recepcyjny (bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do internetu), restauracja, kawiarnia, basen, bar przy basenie, leżaki i parasole na plaży i przy basenie (bezpłatne), kort tenisowy, bilard (za dodatkowa opłatą), sejf przy recepcji gratis. Zakwaterowanie w przestronnych, klimatyzowanych pokojach 3-4 osobowych z widokiem na góry lub na morze z balkonami, w każdym pokoju TV, szafy.  

Wyżywienie: 3 x dziennie w formie bufetu, lunch i obiadokolacja składają się z dania głównego, sałatki i deseru, do lunchu i kolacji podawana jest woda źródlana, pozostałe napoje płatne we własnym zakresie.

 

PROGRAM:

Dzień 1:

Wyjazd z Poznania o godz. 05:00, przejazd przez Czechy, Słowację do Budapesztu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2:

Śniadanie, zwiedzanie Budapesztu  - Wzgórze Zamkowe, Plac św. Trójcy, Baszta Rybacka, Kościół pw. NMP, Wzgórze Gellérta, Cytadela,  ok. godz. 13:00 ruszamy w dalszą podróż w kierunku Zatoki Eubejskiej do miejsca zakwaterowania, Aghioi ApostoloiPrzejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji.

Dzień 3:

Przyjazd do hotelu w godz. przedpołudniowych. Zakwaterowanie, obiad, spotkanie organizacyjne, odpoczynek i chwila relaksu na plaży, kolacja, spacer po najbliższej okolicy, nocleg.


Dzień 4 – 9:  

Pobyt w Aghioi Apostoloi  (Attyka) – hotel Calamos Beach***, realizacja programu obozu:

●  coś dla ciała i kondycji -  zajęcia sportowe - siatkówka, ringo, freesbe, piłka wodna

●  gra miejska z różnymi zadaniami

●  konkursy, m.in. na najpiękniejszą fotkę z pobytu w Grecji

●  dyskoteki

●  zwiedzanie okolicy: malowniczy rybacki port, bizantyjska cerkiew, sanktuarium Artemidy Brauronia

●  możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych organizowanych na miejscu

 

Wycieczki programowe:

Ateny - całodzienna wycieczka do miasta – legendy, kolebki kultury europejskiej, w programie: Akropol, dzielnica Plaka, zmiana warty pod Parlamentem (dawnym Pałacem Królewskim) z Grobem Nieznanego Żołnierza, Agora Rzymska, Agora Grecka, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., port w Pireusie

- Kanał Koryncki i Korynt : 

- rejs Kanałem Korynckim (ok. 2 godz.) to z pewnością najsłynniejsza tego typu trasa w Europie, która łączy Morze Egejskie z Jońskim, przecinając Przesmyk Koryncki, czyli wąski pas lądu między kontynentalną Grecją, a  największym półwyspem Hellady – Peloponezem. Kanał oficjalnie ukończono i otwarto dopiero pod koniec XIX wieku. Do dziś stanowi jeden z ważniejszych i robiących ogromne wrażenie cudów techniki, a także obowiązkowy punkt wycieczek objazdowych po Grecji. Poznajmy go bliżej!

- Korynt, położony u stóp góry-twierdzy, to jedno z najbardziej znanych miejsc w Grecji. Wysoko nad ruinami wznosi się trudno dostępna, ufortyfikowana średniowieczna twierdza Akrokorynt, wybudowana na miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się świątynia Afrodyty. Rozciąga się stamtąd malowniczy widok na kanał Koryncki.

Dzień 10:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do klasztorów w Meteorach. Zespół klasztorny Meteory to bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych Grecji. Niezwykłe budowle wzniesiono na niedostępnych, zdałoby się, skalnych formacjach w górskiej dolinie. Nazwa metéora dosłownie oznacza "skały zawieszone w powietrzu". Ponadto wizyta w prawdziwej wytwórni bizantyjskich ikon, obiadokolacja, nocleg w Kalabace.


Dzień 11:

Wczesne śniadanie, bezpośredni przejazd w kierunku Polski. Po drodze liczne postoje oraz przerwa na posiłek (suchy prowiant).


Dzień 12:

Kontynuacja podróży. Przerwa na obiad na terenie Polski.

Przyjazd do Poznania w późnych godzinach popołudniowych.

 

WYCIECZKI FAKULATYWNE: 

DELFY (35 euro)

Pępek świata starożytnego, jak mawiali o nich mieszkańcy. Malowniczo położone Delfy otoczone są amfiteatralnie położonymi zboczami gór Parnasu i oddają obraz antycznej potęgi. To tu, po radę delfickiej wyroczni Pytii, udawali się cesarze i faraonowie. Delfy, to najpopularniejsze greckie stanowisko archeologiczne. 

EVIA (30 euro)

Rejs i zwiedzanie wyspy Evia - Eubea, drugiej co do wielkości wyspy greckiej, której linia brzegowa liczy 680 km i jest bardzo urozmaicona, są tu skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże i klify, co składa się na malowniczy krajobraz Eubei. Podczas zwiedzania wyspy zobaczymy m.in. Chalkidę - stolicę wyspy, przespacerujemy się po tętniącej, wyspiarskiej miejscowośc. Następnie odwiedzimy piękne, lokalne plaże na których zaplanowaliśmy odpoczynek, kąpiele i plażowanie nad krystalicznie czystymi wodami Morza Egejskiego. Do hotelu wrócimy płynąc promem łączącym wyspę Evia z kontynentalną Attyką.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- przejazd komfortowym autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV),

- 1 x nocleg tranzytowy w Budapeszcie ze śniadaniem i obiadokolacją

- 1 x nocleg tranzytowy w Kalabace ze śniadaniem i obiadokolacją

- 7 noclegów w hotelu Calamos Beach***, pokoje 3, 4 os. z klimatyzacją, łazienką, TV, balkonem

- wyżywienie w hotelu Calamos Beach 3x razy dziennie w formie bufetu, woda do posiłków

- opiekę wychowawców i kierownika, ratownika podczas kąpieli

- realizacja programu pobytu, wg opisu powyżej

- suchy prowiant na drogę powrotną

- ubezpieczenie T.U. Signal Iduna :  KL - 10 000 euro, NNW -7000 zł
 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

- obligatoryjna dopłata w wysokości 90 euro za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, taksę klimatyczną, usługi lokalnych przewodników, rejsu po Kanale Korynckim, dopłatę do noclegu w Kalabace i suchego prowiantu na drogę powrotną

- obowiązkowa kaucjia zwrotna w wysokości 10 euro pobieranej w dniu przyjazdu do hotelu na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi)

- świadczenia nie wymienionych w ofercie
 

DODATKOWE INFORMACJE:

- każde dziecko które wyjeżdża na kolonię lub obóz za granicą musi posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT, zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ)

- Każdy uczestnik musi dostarczyć na min. 7 dni przed wyjazdem, wypełnioną kartę kwalifikacyjną

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka), ubezpieczenie to można wykupić nie później niż 3 dni po dokonaniu rezerwacji, koszt 3,5 % wartości imprezy.

 

TURNUSY DO WYBORU:

I. 09 – 20.07.2017

II. 18 – 29.07.2017

 

« Wróć
hotel Calamos Beach hotel Calamos Beach - basen hotel Calamos Beach - hol Akropol Kanał Koryncki Meteory
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line