Londyn - Królewskie Miasto

Rozwiń menu

Londyn - Królewskie Miasto

LONDYN - KRÓLEWSKIE MIASTO

 

Londyn - Królewskie Miasto to niezwykła okazja, by w trzy dni poznać najważniejsze atrakcje stolicy WIelkiej Brytanii.

 

TERMINY: 

04.04. - 08.04.2018

02.05. - 06.05.2018

30.05. - 03.06.2018

18.07. - 22.07.2018

19.09. - 23.09.2018

 

 

CENA: 899 zł

 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej, pokoje 2 i 3 i 4 osobowe z łazienkami, w cenie dwa śniadania kontynentalne w hotelu, w trakcie zwiedzania czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

 

TRANSPORT:

Transport autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC), ok. 16 - 17 godzin od granicy polskiej, przejazd przez Niemcy, Belgię, Holandię, Francję, przeprawa tunelem La Manche lub promem.

 

HARMONOGRAM:

Dzień 1 - wyjazd z Poznania. 

Dzień 2 - w godzinach południowych przyjazd do Greenwich, gdzie znajduje się południk zerowy. Krótki spacer po parku dawnego Obserwatorium Królewskiego. Przejazd komunikacją miejską do centrum LondynuPrzejazd komunikacją miejską do dzielnicy Westminster gdzie zobaczymy m.in: Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina, Parlament i Big Ben, 10 Downing Street – rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James’s Park i pałac Buckingham. Dla chętnych możliwość przejażdżki London Eye, największym diabelskim młynem na świecie, skąd z wysokości 135 metrów roztacza się najlepszy widok na panoramę miasta. Czas wolny w okolicach Piccadilly Circus. Przejazd do hotelu komunikacją miejską, zakwaterowanie i nocleg (przyjazd do hotelu w późnych godzinach wieczornych).

Dzień 3 Śniadanie i przejazd do centrum LondynuRozpoczniemy od Muzuem Historii Naturalnej – fascynującego miejsca skrywającego tajemnice naszej planety. Muzeum „wystąpiło“ w wielu filmach, takich jak  „Harry Potter“, „Noc w Muzeum“, „ Paddington“. Po tej przygodzie obejrzymy jeden z najsłynniejszych domów towarowych na świecie Harrodsa następnie przejedziemy na Trafalgar Square  gdzie odbędziemy wizytę w Nationall Gallery, w której znajdują się m.in dzieła Van Gogha, Leonardo Da Vinci, Rafaela Santi czy El Greco. Godziny popołudniowe to czas zorganizowany na zakupy w okolicach Oxford Street i dzielnicy Soho. Powrót do hotelu komunikacją miejską w godzinach wieczornych.

Dzień 4  - Śniadanie i przejazd do centrum Londynu komunikacją miejską. Przyjazd do British Museum i zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, muzeum nieprzerwanie otwarte od 1759 roku zgromadziło bezcenne skarby dokumentujące historię ludzkości. Rocznie jest odwiedzane przez ponad 5 milionów zwiedzających. Następnie zwiedzanie najstarszej części miasta, czyli londyńskiego City. Na naszej drodze napotkamy m.in Katedrę św. Pawła, Most Milenijny, Tate Modern Gallery, Teatr Globe, dzielnicę starych doków obecnie zagospodarowaną przez sklepy i urokliwe kawiarnie. Na koniec naszego spaceru dotrzemy do Tower of London, byłego pałacu, a potem więzienia. Dla chętnych wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są insygnia koronacyjne oraz klejnoty królewskie. Wizyta pod Tower Bridge. Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5  - Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

 

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

2 noclegi w okolicach Londynu, 2 śniadania, przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, zwiedzanie według programu.

 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

Płatne obowiązkowo: ubezpieczenie KL/NNW: 30 zł/os, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os., a także opłata przewodnicka, komunikacja miejska, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe do stref płatnych (w sumie 40 funtów brytyjskich/os.)

Płatne opcjonalnie: ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy, Kup Sobie Spokój: 40 zł/os. (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi), wybór miejsca w autokarze 30 zł/os., wyżywienie w trakcie zwiedzania, opłata za przejażdżkę na London Eye (25 funtów) oraz zwiedzanie skarbca w Tower of London (28 funtów).

 

MIEJSCE I GODZINA WYJAZDU:

Poznań, McDonald's Franowo, obok hipermakretu OBI, ul. Szwedzka 2, godz. 7:30.

« Wróć
Londyn - Centrum Opactwo Westminsterskie Pałac Buckingham Muzeum Historii Naturalnej National Gallery British Museum
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line