Perły Beneluxu - Amsterdam, Bruksela, Brugia

Perły Beneluxu - Amsterdam, Bruksela, Brugia

PERŁY BENELUXU

AMSTERDAM – BRUGIA - BRUKSELA

 

TERMIN: 28.04.-1.05.2018                  

CENA:  1335 zł/os.

 

Amsterdam stolica Holandii, atrakcyjna światowa metropolia, miasto kultury i sztuki, o bogatej historii, pełne atrakcji turystycznych, różnorodnych zabytków i muzeów. Przez liczną sieć kanałów płynących przez miasto nazywany często „Wenecją Północy”, stał się ważnym punktem na turystycznej mapie Europy.

Bruksela – stolica Belgii, ważny europejski ośrodek kulturalny, naukowy i gospodarczy, siedziba belgijskiej monarchii, a także instytucji Unii Europejskiej i NATO.

Brugia – belgijskie miasto słynące z doskonalone zachowanej średniowiecznej zabudowy, a także sieci kanałów, przez które nazywana jest „Flamandzką Wenecją”.

 

Zakwaterowanie: 2 noclegi w Antwerp Harbour Hotel ***.

Wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu w hotelu + 2 obiadokolacje w restauracji w Antwerpii.

 

 

PROGRAM RAMOWY:

 

Dzień 1 (28.04.2018) – wyjazd z Poznania o godzinie 17:00, zbiórka o godz. 16.30 we wskazanym przez kontrahenta miejscu, przejazd w kierunku Amsterdamu.

 

Dzień 2 (29.04.2018) – Amsterdam – przyjazd do Amsterdamu ok. 8:00, w godzinach 8:00 – 15:00 zwiedzanie z pilotem Amsterdamu: stanowiący samo serce miasta Plac Dam, monumentalny Pałac Królewski, którego piękne i pełne przepychu wnętrza zdobią freski stworzone przez uczniów Rembrandta, gotycki kościół Nieuwe Kerk, w którym odbywają się zaprzysiężenia władców i śluby rodzin królewskiej, pomnik Nationaal Monument upamiętniający ofiary II Wojny Światowej, dla chętnych wizyta w położonym przy placu słynnym Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud’s, najstarszy w mieście kościół Oude Kerk z którym związany był Rembrandt, dawny targ rolny Nieuwmarkt, będący niegdyś bramą miejską średniowieczny Waag, protestancki kościół Zuiderkerk, przekształcony w muzeum dawny Dom Rembrandta, kompleks Stopera, będący jednocześnie miejskim ratuszem i operą narodową, pływający, kolorowy targ kwiatowy Bloemenmarkt, zabytkowy placyk Begijnhof z wysokimi, malowniczymi kamienicami, wspaniale zachowany Drewniany Domek, budynek Muzeum Historycznego Amsterdamu, kościół Westkerk z najwyższą wieżą w mieście, Dom Anny Frank, w którym ta żydowska dziewczynka ukrywała się w trakcie wojny i spisywała swoje słynne pamiętniki, spacer wzdłuż słynnych amsterdamskich kanałów Grachtengordel (Kanał Panów, Książęcy i Cesarza), zwiedzanie Muzeum Narodowego Rijksmuseum, w którym znajduje się zbiór ponad pięciu tysięcy obrazów dawnych flamandzkich mistrzów takich jak Rembrandt czy Vermeer, w godzinach 15:00 – 17:00 czas wolny na odpoczynek, o godz. 17:00 wyjazd z Amsterdamu do hotelu w Antwerpii, przyjazd do hotelu ok godz. 20:00, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny.

 

Dzień 3 (30.04.2018) – Bruksela i Brugia po śniadaniu wyjazd z Antwerpii o godz. 8:00, przyjazd do Brugii ok. 10:00, w godzinach 10:00 – 11:00 wycieczkowy rejs statkiem po malowniczych kanałach Brugii, w godzinach 11:00 – 13:00 zwiedzanie z pilotem Brugii: piękny brugijski Stary Rynek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z gotyckim Ratuszem Miejskim, gotycka Bazylika Świętej Krwi, w której według tradycji znajduje się relikwiarz z krwią Chrystusa, kościół Najświętszej Marii Panny z oryginalną rzeźba Michała Anioła, o godz. 13:00 wyjazd z Brugii do Brukseli, przejazd do Brukseli ok. 15:00, w godzinach 15:00 – 18:00 zwiedzanie z pilotem Brukseli: położony w centrum miasta Wielki Plac, otoczony pięknymi, barokowym i renesansowymi kamienicami, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gotycki Ratusz Miejski, pałac Dom Króla, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie, położona na wzgórzu, słynąca z wspaniałych witraży Katedra św. Michała, słynny pomnik siusiającego chłopca Mannekin Pis, w godzinach 18:00 – 20:00 czas wolny na odpoczynek, o godz. 20:00 wyjazd z Brukseli do Antwerpii, krótki postój przy Parlamencie Europejskim, przyjazd do hotelu ok. godz. 21:00, obiadokolacja, czas wolny.

 

Dzień 4 (1.05.2018) – po śniadaniu wyjazd z Antwerpii o godz.8:00, przejazd w kierunku Poznania, ok. godz. 17:00 postój na obiadokolacje, powrót do Poznania ok. godz. 1:00 w nocy.

 

Uwaga! Większość obiektów w Amsterdamie, Brugii i Brukseli wymienionych w programie wycieczki, z wyjątkiem Pałacu Królewskiego i Muzeum Narodowego Rijksmuseum, będzie zwiedzanych z zewnątrz, opcjonalne zwiedzanie wnętrz obiektów będzie możliwe w czasie wolnym, za własne środki.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- przejazd autokarem z klimatyzacją, wc, dvd (obsługa 2 kierowców)

- 2 noclegi w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym

- 2 śniadania w formie bufetu w hotelu

- 2 obiadokolacje w restauracji w Antwerpii

- wycieczki z pilotem po Amsterdamie, Brukseli i Brugii (wejścia do obiektów płatne dodatkowo)

- opłata parkingów w Amsterdamie, Brukseli i Brugii

- opłata za rejs statkiem po kanałach Brugii

- opłata za pilota prowadzącego komentarz na trasie w miejscach dozwolonych przepisami

- ubezpieczenie NNW, KL

 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

- bilety wstępu do obiektów w zwiedzanych miejscowościach – 27,50  euro (Pałac Królewski: 10 euro, Muzeum Narodowe Rijksmuseum 17,50 euro)

- koszt obiadokolacji w drodze powrotnej do Poznania na terenie Niemiec ( ok. 25 euro)

 

« Wróć
Amsterdam Bruksela Brugia
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line