Skarby Saksonii

Skarby Saksonii

SKARBY SAKSONI - WYCIECZKA

BUDZISZYN – MORITZBURG – DREZNO – PILNITZ – MIŚNIA – SASKA SZWAJCARIA – KONIGSTEIN – BASTEI – HOHNSTEIN – STOLPEN

 

TERMIN: 28.04.-30.04.2018

CENA: 1230 zł (przy 30 os. płatnych), 1180 zł (przy 40 os. płatnych)

 

 I dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki ok. godz. 3:00. Przejazd przez Zgorzelec. Przyjazd do Budziszyna ok. godz. 9:00 i zwiedzanie z pilotem tej nieoficjalnej stolicy Górnych Łużyc, będącej centrum kultury Łużyczan. Spacer po malowniczym Starym Mieście (katedra gotycka z XV w., barokowy ratusz z XVII w., zamek Orenburg i obwarowania miejskie z X – XVII w.)

Następnie przejazd trasami widokowymi do Moritzburga, słynącego z pięknego barokowego pałacu myśliwskiego, z trzech stron otoczonego wodą, składającego się z 4 bogato zdobionych sal i ponad 200 pokoi, posiadającego 4 wieże, liczne balustrady i tarasy. Na terenie kompleksu pałacowego znajduje się również stadnina, hodująca konie pół rasowe, głównie do celów sportowych.

Z Moritzburga przejazd do hotelu w Dreźnie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorem spacer po przepięknej starówce w Dreźnie, możliwość pobytu w miejscowych knajpach. Nocleg.

 

II dzień

Po śniadaniu zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Drezna, miasta będącego kolebką baroku drezdeńskiego, charakteryzującego się licznymi elementami rokoka. Wycieczkę rozpoczniemy od spaceru po przepięknym Starym Mieście, zobaczymy słynną Operę Sempera, Most Augusta, barokową Katedrę Św. Trójcy, w której spoczywa serce Augusta Mocnego, a także prawdziwą architektoniczną perłę miasta, rokokowy Pałac Zwinger, będący obecnie kompleksem muzealnym, mieszczącym min. słynną Galerię Obrazów Starych Mistrzów, która obok Luwru i Ermitażu, jest największym zbiorem dzieł wielkich malarzy na świecie. Po odwiedzinach w Galerii Zwinger, przejedziemy do dzielnicy Pilnitz, gdzie zwiedzimy wspaniały kompleks pałacowy – parkowy, będący letnią rezydencją saskiego dworu.

Następnie przejazd i zwiedzanie z pilotem miasta Miśnia, słynącego z niezwykłych wyrobów porcelanowych. Zobaczymy Ratusz z XV w., Katedrę św. Jana i św. Donata z XIII w. założoną przez cesarza Ottona I, Zamek Albrechtburg z XV w., Kościół Św. Marii Panny z XV w., a także Manufakturę Porcelany Miśnieńskiej, w której poznanym historię i sposób wytwarzania tych niezwykłych ceramicznych dzieł sztuki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

III dzień

Po śniadaniu wycieczka autokarowa w okolice zwane Szwajcarską Saksonią, będącą bajkową krainą fantastycznych formacji piaskowcowych, które wyrastają nad wijąca się Łabą.

Zwiedzanie rozpoczniemy od zamku Konigstein, największej górskiej twierdzy Europy, będącej właściwie małym miastem z placami, uliczkami, kościołem, arsenałem, gospodą itp. Przespacerujemy się ścieżką wzdłuż murów, skąd czekają nas oszołamiającego widoki na dolinę Łaby i malownicze Nadłabskie Góry Piaskowcowe.

Później zobaczymy jedno z najsłynniejszych miejsc w tym regionie, czyli formację skalną Bastei wraz ruinami średniowiecznego zamku, a także kamienny most wbity w strzeliste skały, z którego rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach.

Następnie przejazd do Hohnstein, niezwykle malowniczego miasteczka dosłownie przyklejonego do stromych, leśnych zboczy. Zwiedzimy potężne zamczysko, górujące nad doliną Polenzalt.

Ostatnim etapem wycieczki będzie miasto Stolpen, a w nim ośmiuset letni zamek, w którym Anna Cosel, piękna i przebiegła metresa Augusta Mocnego, spędziła większość swojego życia.

Wyjazd w kierunku Poznania, ok. godz. 18:00, postój na ciepły posiłek na terenie Polski (zakup we własnym zakresie). Przyjazd do Poznania ok. godz. 24:00.

 

Świadczenia:

- przejazd autokarem na trasie wycieczki (barek, video, klimatyzacja, WC)

- 2 noclegi w hotelu 3* w Dreźnie (pokoje 2 i 3 os.)

- 2 śniadania – bufet, 2 obiadokolacje

- obsługa pilota na całej trasie

- przewodnik miejscowy w Dreźnie

- bilety wstępu do Galerii Malarstwa Zwinger w Dreźnie i Manufaktury Porcelany w Miśni

- parkingi dla autokaru

- ubezpieczanie KL i NNW

 

Uwagi:

Wejścia do zamków Konigstein, Hohnstein i Stopen we własnym zakresie (ok. 20 euro).

« Wróć
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line