Sudety - Czarna Góra - zimowisko

Sudety - Czarna Góra - zimowisko

SUDETY - CZARNA GÓRA - zimowisko - survival zimowy

 

TERMIN: 11.02.-17.02.2018

WIEK UCZESTNIKÓW: 8 - 17 lat

CENA: 999 zł

 

Nie tylko latem można się dobrze bawić! Na naszych zimowiskach poznacie piękne góry w zimowej szacie. Będziecie mieli okazję poszaleć na śniegu, zwiedzić okolicę i doskonale bawić się biorąc udział w naszych nowych zimowych programach tematycznych! A to wszystko w super atmosferze, pod opieką naszej najlepszej kadry! Zimowa przygoda czeka na Was!

 

Kotlina Kłodzka - to jeden z atrakcyjniejszych rejonów turystycznych w Polsce. Znajdziecie tu zabytkowe uzdrowiska, parki narodowe, blisko stąd do Czech i Pragi. Jest to też kraina starych sztolni, malowniczych jaskiń, tajemniczych zamków i nieodkrytych dotychczas skarbów. Wyciągi narciarskie w Masywie Śnieżnika i Zieleńcu oferują doskonałe warunki narciarskie.
 

Nowy Gierałtów - to niewielka miejscowość turystyczna położona w dolinie Białej Lądeckiej w pobliżu Gór Złotych i Bialskich.

Czarna Góra - jeden z najpopularniejszych, dużych ośrodków narciarskich w Polsce położony w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika, we wsi Sienna, na ziemi kłodzkiej. Trasy narciarskie o długości ponad 10 km położone są na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.). Ośrodek narciarski w swojej ofercie posiada - 3 koleje linowe, 7 wyciągów orczykowych, 6 tras narciarskich i dwa pola narciarskie. Ponadto rejon ten oferuje liczne trasy do narciarstwa biegowego i skiturowego. Od 2015 roku stacje narciarskie w Czarnej Górze, Lądku Zdroju i Kamienicy oferują wspólny skipass obejmujący cały Ski Region Śnieżnik. Bezpłatny skibus przewozi narciarzy pomiędzy stacjami.

 

ZAWKWATEROWANIE:

Pensjonat Pokoje w Górach u Wanata położony jest w Nowym Gierałtowie w Kotlinie Kłodzkiej w Masywie Śnieżnika w Paśmie Gór Złotych oraz Bialskich. Goście maja do dyspozycji 2, 3 ,4, 5 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Pokoje w Górach u Wanata oferują luksusowe pokoje gościnne na dwóch piętrach budynku - łącznie 85 miejsc noclegowych. Pensjonat posiada oświetlony wyciąg narciarski bezpośrednio nad budynkiem. Pomieszczenia są zaaranżowane wygodnie i ze smakiem. Komfort zapewniają nowe, dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających turystów meble oraz nowocześnie urządzone łazienki - z toaletą, umywalką i prysznicem.

 

WYŻYWIENIE:

Posiłki 3 razy dziennie - 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji lub suchy prowiant na narty

 

PROGRAM:

Program "Tajemnicze Sudety" - survival

A w programie m. in.
- zajęcia z orientacji w terenie i zasad przetrwania zimą,
- budowa schronienia zimą – iglo (o ile pozwoli pogoda),
- rozpalanie ogniska zimą,
- w co się ubrać i co zabrać do lasu zimą (nie tylko żeby było ciepło, ale też żeby skutecznie „zniknąć”),
- specyficzne zagrożenia zimowe i jak ich unikać,
- elementy pierwszej pomocy,
- gra terenowa „poszukiwanie Złotego Pociągu” z wykorzystaniem wykrywacza metalu.

 

HARMONOGRAM:

1 dzień
Wyjazd według rozkładu jazdy. Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie, obiadokolacja. 

2-6 dzień
Realizowanie programu zimowiska - program survivalowy, gry i zabawy, wycieczki piesze, konkursy, zawody sportowe. Spacery po okolicy. W czasie pobytu wycieczka do Kłodzka, zwiedzanie Starego Miasta.

7 dzień
Ostatnie świadczenie śniadanie i prowiant na drogę powrotną. Wykwaterowanie z ośrodka około godziny 10-11. Wyjazd w drogę powrotną.

 

CENA ZAWIERA:

- 6 noclegów w pokojach 2,3,4,5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym

- 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji (lub suchy prowiant na narty)

- przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV) - wyjazd z Poznania

- opiekę pilota-kierownika, kadry pedagogicznej

- realizację programu zimowiska - program survivalowy, gry i zabawy, wycieczki piesze, konkursy, zawody sportowe

- wycieczka do Kłodzka, zwiedzanie Starego Miasta

- ubezpieczenie NNW

 

CENA NIE ZAWIERA:

- karnetów narciarskich ok. 30–50 zł/dzień

- wypożyczenia sprzętu narciarskiego ok. 30-40 zł/dzień

 

CZAS I MIEJSCE ZBIÓRKI:

POZNAŃ, Dworzec PKP, parking ul. Dworcowa, godz. 08:30

 


UWAGI:

- Każdy uczestnik musi dostarczyć na zbiórkę wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz.

- Wszyscy uczestnicy obozów narciarskich i snowboardowych muszą posiadać kask!


- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

- Uczestnicy zimowiska podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik z uprawnieniami przewodnika tatrzańskiego. Dodatkowo - do dyspozycji uczestników obozu narciarskiego - w grupie jest instruktor narciarski, który czuwa nad postępami w nauce jazdy na nartach.

- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.

- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna".

« Wróć
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line