Tajemnice Fortów Świnoujścia - obóz letni

Rozwiń menu

Tajemnice Fortów Świnoujścia

TAJEMNICE FORTÓW ŚWINOUJŚCIA

 

TERMIN: kilka turnusów do wyboru

WIEK UCZESTNKÓW: 9 - 13 lat, 14-17 lat

CENA: 1695 zł

 

ZAKWATEROWANIE:

D.W. KALISZANKA położony ok. 300 m od morza. Pokoje 3-, 4- ,5- i 6-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, świetlica, sala TV, na każdym piętrze hol z TV.

 

WYŻYWIENIE:

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Pierwsze świadczenie – kolacja, ostatnie – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

PROGRAM:

– wycieczka do Heide Parku k/Hamburga (Niemcy), największego parku rozrywki w północnej części Niemiec, o powierzchni 85 ha. Piękny park z doskonałą infrastrukturą gwarantuje niezapomnianą wycieczkę! Największą atrakcją jest COLOSSOS, czyli pędząca z szybkością 120 km/h największa na świecie drewniana kolejka górska, zapisana w Księdze Rekordów Guinnessa. Oprócz tego Scream, Krake, Desert Race, Flug der Damonen, Mountain Rafting, Big Loop, i wiele innych fantastycznych atrakcji dla każdego! (wstęp płatny indywidualnie ok. 22 euro).

– spacer po Świnoujściu – promenada nadmorska z muszlą koncertową, a także Terminal Promowy, jeden z najnowocześniejszych na Bałtyku.

– wycieczka do Międzyzdrojów - molo o długości 395 m, a także Promenada Gwiazd, gdzie można porównać swoją dłoń z dłońmi gwiazd filmowych.

– wizyta w Wiosce Wikingów, gdzie na kilka chwil przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Tu wszystkiego można dotknąć, założyć hełm i zakręcić kołem garncarskim. Poza tym warsztaty pisania gęsim piórem, strzelanie z łuku i musztra wczesnośredniowieczna. Te wszystkie elementy są wykorzystywane podczas gry terenowej. Liczy się tu zręczność, czas i orientacja w terenie. Na zakończenie poczęstunek (podpłomyki z różnymi dodatkami).

– wizyta w Forcie Gerharda – szkolenie wojskowe przeprowadzone przez Pruskiego Komendanta, próba ciemności, wojskowa musztra, pomyślne przejście szkolenia kończy się pasowaniem na kadeta. Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

– spacer do Wiatraka – wizytówki Świnoujścia.

– Szlakiem Fortów Świnoujścia – gra terenowa Fort Anioła. Zadania umysłowe i sprawnościowe, dzięki dobrej współpracy w grupie i zaangażowaniu podbijecie niezdobyte dotąd forty, podsumowanie gry, wręczenie nagród dla najlepszej drużyny.

– dla aktywnych - poranny lub wieczorny jogging, ćwiczenia relaksacyjne na siłowni zewnętrznej z urządzeniami: biegacz, narciarz, wahadło i inne. To świetna forma aktywnego spędzania wolnego czasu.

a także: wieczory legend i zagadek, konkurs piosenki, kalambury, wybory miss i mistera, konkurs budowli piaskowych z nagrodami, Neptunalia, plażowanie i kąpiele w morzu, program animacyjny, zajęcia sportowe, dyskoteki.

 

WYCIECZKI FAKULATYWNE:

Legoland (Dania) – całodzienny pobyt w duńskim Parku Rozrywki. Koszt wycieczki od osoby 200 zł + 44 euro.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transfer bagaży z dworca PKP do ośrodka i z ośrodka na dworzec PKP, opieka wychowawców.

 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

Wstęp do Heide Parku – ok. 22 euro obowiązkowo płatne przez uczestników.

 

UWAGI:

Uczestnicy powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

MIEJSCE WYJAZDU:

Poznań, Dworzec Główny PKP, dokładna godzina odjazdu pociągu zostanie podana najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem obozu.

 

TERMINY: 

05.07 – 15.07.2018

16.07 – 26.07.2018

07.08 – 17.08.2018

« Wróć
D.W. Kaliszanka Heide Park Wioska Wikingów Fort Gerharda
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line