Wielkie Europejskie Stolice (Budapeszt, Wiedeń, Praga)

Rozwiń menu

Wielkie Europejskie Stolice (Budapeszt, Wiedeń, Praga)

WIELKIE EUROPEJSKE STOLICE

(BUDAPESZT, WIEDEŃ, PRAGA)

 

Wielkie Europejskie Stolice to propozycja dla tych, którzy w krótkim czasie chcą zwiedzić trzy wspaniałe europejskie stolice: Budapeszt, Wiedeń i Pragę.

 

TERMIN: 02.05 - 06.05.2018

 

CENA: 699 zł

 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej, 1 nocleg w okolicach Budapesztu, jeden nocleg na terenie Czech. W cenie 2 śniadania, obiady i kolacje wykupywane we własnym zakresie.

 

TRANSPORT: 

Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta), wyjazd z Polski w godzinach wieczornych, przyjazd do Polski w godzinach porannych.

 

HARMONOGRAM:

1 dzień - wyjazd z Poznania.

2 dzień - poranny przyjazd na zwiedzanie Budapesztu, przerwa śniadaniowa i po przerwie rozpoczęcie zwiedzania od Wzgórza Gellerta, skąd rozpościera się panorama na miasto. Kolejnym punktem programu będą Wzgórza Zamkowe, dziedziniec Pałacu Królewskiego, ulice Starówki Budańskiej, Kościół Macieja oraz Baszty Rybackie. Około godzinna przerwa obiadowa. Następnie udamy się na zwiedzanie Pesztu, gdzie zobaczymy: plac Millenium i bazylikę św. Stefana. Zakończenie zwiedzania w okolicach godz. 18.00, przejazd na nocleg w okolicach Budapesztu.

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wiednia, rozpoczęcie zwiedzania miasta, min.: kamienica Hundertwassera, kontrowersyjnego architekta wiedeńskiego, Belweder, objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. Przejazd do Schonbrunn i zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów. Zakończenie zwiedzania w godzinach wieczornych. Przejazd autokarem do hotelu w Czechach, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, złożenie bagaży w autokarze. Zwiedzanie Pragi rozpoczniemy na Hradczanach, przejdziemy na rynek hradczański, gdzie zobaczymy: pałac Schwarzenbergów, kościół i klasztor św. Benedykta, kompleks Zamku Królewskiego, kościół św. Jerzego i Złotą Uliczkę. Z rynku hradczańskiego udamy się na zwiedzanie kompleksu zamkowego i dalej w kierunku Mostu Karola, którym przejdziemy na teren Starego Miasta. Na staromiejskim rynku zobaczymy: ratusz z Orlojem, pomnik Jana Husa, kościół Matki Bożej przed Tynem. Z rynku wyjdziemy w kierunku Vaclavskiego Namesti, gdzie zakończymy zwiedzanie. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

5 dzień - przyjzad do Poznania.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Zwiedzanie Budapesztu, Wiednia i Pragi, 1 nocleg ze śniadaniem w okolicach Budapesztu, 1 nocleg ze śniadaniami na terenie Czech, transport autkoarem klasy LUX, opieka pilota.

 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

Płatne obowiązkowo: ubezpieczenie KL/NNW: 40 zł/os, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os., a także bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe i lokalni przewodnicy (około 1000 czk, około 35 euro, około 2000 huf)

Płatne opcjonalnie: ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy, Kup Sobie Spokój: 40 zł/os. (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi)

 

MIEJSCE I GODZINA WYJAZDU:

Poznań, McDonald's Franowo, obok hipermakretu OBI, ul. Szwedzka 2, godz. 17:00.

« Wróć
Budapeszt - Zamek Królewski Budapeszt - Bazylika Św. Stefana Budapeszt - Plac Bohaterów Wiedeń - Ratusz Wiedeń - Belweder Wiedeń - Zamek Schonbrunn Praga - Rynek Praga - Zamek Praga - Most Karola
Skontaktuj się z nami

Zarezerwuj
61 826 64 31
Godziny otwarcia
Pon. 9:30-17:30, Wt.-Pt. 9:30-16:30, Sobota (II i IV w miesiącu) 10:00-14:00
Zadaj nam pytanie on-line